זוג מאורס

בעיות בפוריות

נכון להיום, כשנים עשר אחוזים מהזוגות בישראל נתקלים בבעיות פוריות ואינם מצליחים להיכנס להריון בכוחות עצמם באופן ספונטני. לפיכך, הם נאלצים לפנות לסיוע חיצוני במטרה לפתור את הבעיה. הסיוע הנ”ל מוכר בציבור בשם: טיפולי פוריות.

 

מקובל לפנות לטיפולי הפריה לאחר כשנה של ניסיונות אשר לא צלחו להבאת ילד לעולם. נתון שיש להכיר, הוא שהסיכויים להשגת הריון ללא סיוע פוחתים עם השנים. לפיכך, מרבית הנשים שהגיעו לשלהי העשור השלישי של חייהם, יאלצו להיעזר בטיפולי הפריה בכדי להיכנס להריון, עוד בטרם ניסיון של שנה לכניסה רגילה להריון.

שלבי הטיפול

ראשית, מבצעים מספר בדיקות לבירור מקור בעיית הפוריות. בודקים תחילה את זרע הגבר, בכדי לברר האם איכות וכמות הזרעים מספקת, וכן בדיקה הורמונלית לאישה להערכת תפקוד השחלה ולאיתור בעיות ביוץ.

 

שנית, הרופא המטפל יערוך בדיקות אולטראסאונד לוודא כי אין בנמצא פגמים ברחם או בשחלות. לעיתים יש  צורך בהערכה של תפקוד החצוצרות ולשם כך יתבצע צילום רחם. במהלך צילום הרחם מוזרק  חומר ניגוד לרחם ובמקביל מבוצע שיקוף רנטגן המדגים את  מבנה  חלל הרחם, מעבר  החומר בחצוצרות ופיזורו בחלל האגן.  

 

בגמר הבדיקות יוחלט על הטיפול המתאים. ישנן מספר אפשרויות:

• מעקב ביוץ והזרעה  או יחסים
• טיפול באיקקלומין לעידוד הביוץ ויחסים או הזרעה
• טיפול בזריקות לגירוי השחלה לייצר זקיקים נוספים בשילוב  יחסים או הזרעה.
• טיפולי הפרייה חוץ גופית. בה מבצעים את פעולת שילוב הזרע והביציות מחוץ לגוף האישה.

זריקה של טיפול פוריות

בחירת מרכז רפואי

בעת חיפוש אחר מרכז טיפולי פוריות, עומדות שתי אופציות: הראשונה והזולה מבניהן, קבלת טיפולים בבית חולים ציבורי. טיפול בצורה כזו נחשף לכמות גדולה של מומחים בתחום, ולאו דווקא להתמקדות של רופא בודד. החיסרון העיקרי הכרוך בטיפול כזה הוא העומס וההמתנה הקיימים בבתי החולים והעדר ליווי של רופא אחד  המרכז את הטיפול בזוג.

האלטרנטיבה הקיימת לכך היא פנייה למרכז פרטי. היתרון הגדול הקיים בפנייה לרופא כזה, הוא היקף שעות העבודה הגדול, נתון שעשוי להקטין את פספוס ימי הביוץ. נוסף על כך, רופא אחד מלווה את המטופלים לאורך כל התהליך מתחילתו ועד סופו, ועל כן רמת הבקיאות שלו בסיטואציה תהיה גבוהה. יש להוסיף כי מרבית המימון של הטיפול הפרטי מכוסה על ידי קופות החולים.

ד"ר קדם ישמח להעניק גם לכם טיפול אישי ומסור הכולל זמינות מלאה. 

אתם מוזמנים לפנות למרפאה ולתאם שיחת ייעוץ ראשונית ללא כל התחייבות מצידכם.